Wydawnictwo WSiP wsparciem dla uczniów oraz pedagogów szkolnych

Każdy etap nauczania dzieci oraz młodzieży w placówkach szkolnych przyczynia się do prawidłowego rozwoju młodego umysłu. Warto zaznaczyć, że nie byłoby to możliwe bez ścisłej współpracy placówek edukacyjnych z wydawnictwami. Jednym z takich czołowych wydawnictw szkolnych jest Wsip (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl).

Wydawnictwo działające na rynku polskim

Przeglądając oferty podręczników szkolnych, znajdziemy wiele różnych wydawnictw, które we współpracy ze specjalistami tworzą pomoce dydaktyczne dla szkół. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne powstały w 1945 roku i dzięki zaufaniu grona pedagogicznego oraz rodziców wspierają uczniów na drodze do sukcesu.

Wydawnictwo tworzy oraz udostępnia internetowe platformy edukacyjne, dzięki czemu młodzież oraz dzieci mogą uczyć się w domu. Podręczniki autorstwa znanych naukowców oraz metodyków współpracujących z WSiP znajdują się w większości tornistrów szkolnych. Warto pamiętać, że WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, gdzie każdy pedagog znajdzie potrzebne oraz aktualne pomoce naukowe, dzięki którym nabędzie nowych wiadomości, przez co prowadzone zajęcia będą bardziej atrakcyjne.

Podręczniki w najnowszym wydaniu

Otaczający nas świat bardzo szybko się zmienia i każdego dnia dostarcza nowych informacji odnośnie nauki. Dlatego ważnym elementem jest, aby podręczniki szkolne były uzupełniane o świeże wiadomości, dzięki temu młodzież szkolna będzie miała dostęp do aktualnej wiedzy. Książki wydawane przez WSiP to zbiór najlepiej skondensowanej oraz merytorycznie przygotowanej treści. Strony tekstu zostały wzbogacone o ciekawe ilustracje, wykresy, teksty źródłowe oraz podsumowania działów. Przykładem takiego podręcznika jest:

– “Historia. Klasa 7” opracowany przez Anitę Plumińską-Mieloch, Igora Kowalewskiego oraz Krzysztofa Kowalewskiego.

Podręcznik do historii to źródło wiedzy o Polsce, Europie i świecie od 1815 roku do 1939 roku. Zawarte w nim mapy pomagają uczniom umiejscowić wydarzenia oraz procesy historyczne w przestrzeni, oraz rozbudzić ciekawość przedmiotem. Książkę można znaleźć w sklepie wydawnictwa lub księgarniach.